Natalia Rajewska. Ma 21 lat. Pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie się urodziła i wychowała. Mieszka w Holandii od 6-ciu lat.
Na początku z wielkim trudem oraz żalem po opuszczeniu Polski, próbowała się odnaleźć w nowym dla niej kraju. Sama emigrantka, która trafiła tu, jako bardzo młoda osoba a jednocześnie już nie dziecko, poznała doskonale gorzki smak losu emigranta i problemy, z jakimi musza się takie osoby borykać. Obecnie szczęśliwa oraz dumna mieszkanka Hagi.
Studentka Wyższej Szkoły w Hadze, ale przede wszystkim osoba, która działa społecznie i pracuje, jako wolontariuszka. Praca charytatywna na rzecz innych zaczęła sprawiać jej niesamowita satysfakcję. Sama świadomość, że może wpływać na rzeczywistość, próbować ją kreować, daje jej poczucie, że jednak może coś zmienić a nie tylko bezczynnie obserwować i narzekać.
Od 2 lat, jako Młoda Ambasador Hagi, odpowiedzialna za Dział Integracji doradza Urzędowi Miasta i Gminy Haga. Spełnia wraz z innymi Młodymi Ambasadorami funkcję łączącą Urząd Miasta z młodzieżą Hagi.
Aby dobrze reprezentować młodych mieszkańców Hagi, Pani Natalia wiele rozmawia z młodymi ludźmi i słucha ich zdania. Dział Integracji został przez nią wybrany bardzo świadomie, ponieważ zauważyła, że segregacja i inne problemy spowodowane przez brak integracji miały wielki, negatywny wpływ na młodzież. Chciała również zapobiec, aby innym młodym ludziom różnego pochodzenia, nie było tak ciężko osiągnąć najprostsze rzeczy. Krótko mówiąc, w jakimś sensie "ułatwić życie" młodzieży, która codziennie zmaga się z dyskryminacją czy z problemami z tożsamością.
Jej celem jest wspieranie i promowanie integracji oraz różnorodności kulturowej, inspirowanie młodzieży a przede wszystkim zwalczanie wszelkich uprzedzeń, które są spowodowanie różnicami narodowościowymi. Często jest to też uświadamianie innym, że Polacy w większości przypadków, pozostaną w Holandii i trzeba pracować nad integracją oraz nad tym, aby zostali w pełni przyjęci i zaakceptowani w nowej społeczności.
Na większości zebrań, konferencji czy spotkań jest jedyną osobą polskiego pochodzenia, która daje dobry przykład innym i pokazuje im, że Polacy potrafią zdobyć znacznie więcej niż tylko to, czego się od nas standardowo oczekuje. Promowanie integracji oraz partycypacji młodzieży, jest tym czym zajmuje się ona nieustannie każdego dnia.
Natalia ma pewną wizję i ideały, które chce dzielić ze światem. Wierzy w wielokulturowe społeczeństwo, ale również martwi się problemami, które są spowodowane segregacją i dyskryminacją w społeczeństwie oraz konfliktami pomiędzy różnymi mniejszościami. Obecnie pracuje nad tym, aby poprawić sytuację polskiej młodzieży w Hadze. Tak jak wielu naszych rodaków cierpi z powodu złej reputacji Polaków w Holandii. Ale pamiętajmy, że to wszystko zaczyna się od nas samych. Dlatego dla niej nie tylko ważne są rozmowy z wybitnymi osobami w mieście i kraju, czy za granicą, ale także zwrócenie uwagi Polakom czekającym na przystanku i przeklinającym, co słowo.
W roku ubiegłym Natalia uczestniczyła i pomagała w organizacji Międzynarodowej Konferencji Metropolis zorganizowanej w Hadze. W roku bieżącym reprezentowała Młodych Ambasadorów Hagi na konferencjach we Francji i w Danii. Została również wybrana przewodniczącą jury Stowarzyszenia EenheidisKracht. Organizacja ta zajmuje się promocją osób zajmujących się różnorodną działalnością socjalną, przede wszystkim w dziedzinie integracji, praw człowieka i walki o równe traktowanie.
Stowarzyszenie EenheidisKracht, co roku nominuje w pięciu dziedzinach kilkanaście osób i jeden kraj, pretendujących do tego wyróżnienia. Coroczne rozdanie nagród w tym roku odbyło się w maju w Teatrze w Hadze. Natalia, jako przewodnicząca jury była osobą współprowadzącą tę nobilitującą uroczystość.
W kwietniu wyjechała do Afryki, aby uczestniczyć w projekcie poświęconym Ruandzie. Na zaproszenie Prezydenta i parlamentu Ruandy, razem z delegacja z Holandii, zajmowała się tam partycypacją młodzieży, rozwojem i osiągnięciami, jakie miały miejsce w tym kraju w ciągu ostatnich lat.
W czasie wakacji wyjechała do Tajlandii jako wolontariuszka. We wrześniu na Międzynarodowej Konferencji Metropolis, która w tym roku odbyła się na Azorach, przedstawiała prezentacje na temat napływu osób z Europy Wschodniej do Holandii. Tematem prezentacji było współżycie w multikulturowym społeczeństwie i wpływ, jaki ma on na życie młodzieży.
Spotkania z przedstawicielami rządów, parlamentarzystami, wybitnymi osobistościami z całego świata, udział w międzynarodowych konferencjach, to nie tylko miłe spotkania ze znanymi osobami i interesujące wyjazdy zagraniczne. Przede wszystkim jest to bardzo ciężka praca, wymagająca mnóstwa czasu na przygotowania. Natalia pokochała jednak swoją pracę, która stała się jej hobby, i wykonuje ją z pasją i entuzjazmem. Również, kiedy jest bardzo ciężko połączyć studia, pracę i wszystkie projekty.
Pozostaje skromną osobą, która jest bardziej dumna z pomagania innym i inspirowania młodzieży, niż ze spotkań z różnymi osobistościami. Jest młodą osobą, dążącą do wybranego przez siebie celu, pracującą charytatywnie z ogromna pasją i to czyni ją z pewnością osobą wyjątkową.