Pani Grażyna całkowicie zmieniła wizerunek polskiej szkoły (SPK) w Hadze. Szkoła funkcjonuje już 15 lat, była jednak do czasu objęcia przez panią Gramzę malutką placówką, niewykraczającą zasadniczo w swojej działalności poza realizację materiału obowiązkowego.
Pani Grażyna Gramza, jako osoba sprawnie funkcjonująca w dwóch kulturach - polskiej i holenderskiej- i rozumiejąca, na czym polega integracja, ma wizję szkoły jako miejsca, gdzie ww. kultury się spotykają, dyskutują ze sobą, uzupełniają się. Odbywa się to w czasie lekcji (zwłaszcza historii i języka polskiego), podczas których wprowadza się elementy historii, kultury, sztuki i języka Holandii, jak również podczas licznych imprez, których uczestnikami są zarówno Polacy, jaki Holendrzy (m.in. Dzień Polski, Międzynarodowy Dzień Języków, koncerty muzyki polskiej, Mikołajki, Jasełka, spotkania ze znanymi ludźmi (prof. Krzysztof Skubiszewski, Władysław Frasyniuk, prof.Jerzy Bralczyk, Nicolien van Vroonhoven], warsztaty psychologiczne, plastyczne, literackie).
Od czasu przejęcia przez Panią Gramzę stanowiska kierownika SPK szkoła tętni życiem. Uczniowie są zaangażowani w liczne projekty (plastyczne, fotograficzne, literackie), których zadaniem jest promować Polskę w Holandii i Holandię w Polsce. Niemal co tydzień odbywa się impreza kulturalna, przyciągająca licznych gości i integrująca środowisko 'pozytywnej' Polonii w Holandii. W sprawy szkolne zaangażowana jest niespotykana wcześniej liczba rodziców i sympatyków, tak Polaków, jak i Holendrów.
Pani Grażyna jawi się jako jako idealny, a nada wszystko nowoczesny, moderator kultury polskiej za granicą. Jako nauczyciel jest Pani Grażyna jest osobą dynamiczną, nietuzinkową, wykraczającą poza obowiązkowy materiał, zawsze szukającą ucieczki od stereotypów czy uprzedzeń. Jako przełożona, jest osobą stanowczą, zorganizowaną i inspirującą pozostałych nauczycieli do doskonalenia zawodowego, poszerzania horyzontów, myślenia nie schematycznego. W czasie pełnienia przez Panią Gramzę funkcji kierownika, SPK stało się miejscem, z którym związani czują się nie tylko uczniowie, nauczyciele czy rodzice, ale też spora grupa osób 'z zewnątrz', wspierająca szkołę na przeróżne sposoby. Wiemy, że dzięki takiej szkole swoje miejsce znajdują uczniowie nierzadko zagubieni po przyjeździe do Holandii, ale także dorośli, którzy poza obowiązkami zawodowymi również odczuwają potrzebę wspólnoty, wymiany poglądów i szeroko rozumianego rozwoju.
Pani Grażyna krzewi polskość na wielu płaszczyznach edukacyjnych i wychowawczych, w szkole i poza nią, na różnego rodzaju akcjach i imprezach. W realizacji tego zadania potrafi umiejętnie łączyć idee patriotyzmu skierowanego niejako na dwie ojczyzny - Polskę i Holandię, z tolerancją wobec innych narodów i kultur, które koegzystują w tutejszym środowisku.